Jezus Chrystus – źródło wody żywej

Woda niezbędna jest do życia. Potrzebujemy przede wszystkim wody, którą może dać nam jedynie Chrystus. To On jest tym, który łączy nas z bliźnimi, mimo wszystkich barier.

 

komentarze

 1. Ariel26

  Szanowny Księże Biskupie!
  Po obejrzeniu zamieszczonego powyżej materiału nasunęło mi się kilka wątpliwości. Obejrzałem więc materiał jeszcze kilka razy i nie tylko nie udało mi się rozwiać moich wątpliwości, ale wręcz się one pogłębiły, dlatego pozwoliłem sobie napisać tych kilka słów. Zaznaczam, ze nie znam przebiegu nabożeństwa, o którym Ksiądz mówi, nie znam też treści kazania na nim wygłoszonego. Odnoszę się wyłącznie do tego, o czym mówi Ksiądz Biskup w powyższym materiale.
  1) Powiedział Ksiądz, że w nabożeństwie brali udział “ludzie z całego świata”, a “modlitwy rozbrzmiewały w różnych językach świata”. Co to tak naprawdę oznacza? Wydaje mi się, że najważniejsze jest pytanie, co to byli za ludzie i do kogo te modlitwy były zanoszone? Jeśli do Boga Jahwe, to chwała niech Mu będzie, jeśli natomiast w imię “wartości europejskich” i “poprawności politycznej”, z których Niemcy słyną “udało” się w to włączyć również “ludzi” innych religii i wyznawców innych bogów, to nie wiem, czy jest się czym chwalić.
  2) Wątpliwość co do tego, że nie tylko o chrześcijan tu chodzi wzbudziła we mnie dalsza część wypowiedzi Księdza Biskupa, kiedy mówi Ksiądz, że “to, co było wspólne, to woda, która łączy wszystkich ludzi”. Głęboko wierzę, że tym, co łączy Kościół Pana Jezusa, jest On Sam.
  I wreszcie chciałbym się odnieść do ostatniego fragmentu Księdza wypowiedzi, który – mam nadzieję – źle zrozumiałem. Zachęca Ksiądz Biskup do szukania Chrystusa słowami: “Szukajmy Go razem jako wszyscy ludzie tego świata, wszyscy ci, którzy należą do Chrystusa.” Czy aby na pewno “wszyscy ludzie tego świata”=”wszyscy, którzy należą do Chrystusa”??????????????????
  Mam nadzieję, że powyższe wątpliwości są jedynie moimi wątpliwościami, a wszyscy inni, oglądający ten materiał zrozumieją prawdziwe przesłanie Księdza Biskupa. Gdyby jednak tak się nie stało, to może dobrze byłoby doprecyzować myśli, w nim zawarte, aby na przyszłość takich wątpliwości uniknąć.
  Z wyrazami szacunku
  Grzegorz Wacławik

dodaj komentarz